A tudás - érték

2019.01.15 14:10

A tudás, mint érték témához kapcsolódóan még kikívánkozik belőlem néhány gondolat.

Gondoljatok vissza az életetekre, főleg a gyermekkorra, diákévekre és napjainkig bármikorra. Kaptatok-e tudásotokat leértékelő beszólást baráttól, osztálytárstól, tanártól, rokontól, szülőktől, testvértől, szomszédtól, ismerőstől, idegentől, bárkitől, akár viccen formában is. Az számít, ami mélyen érintett, amit hárítottál, hogy nem számít. Nézz szembe vele, mélyedj magadba, gondold át újra. Lásd meg az ismétlődéseket, összefüggéseket.

Például lehet, hogy az azonos keresztnevű emberek a segítőiddé váltak, hogy helyrehozzák a másik által  okozott sérülést. Ez csak akkor sikerül, ha újra tudsz hinni magadban, a tudásodban. Legjobb, ha ezt egyedül meg tudod oldani, ha meg tudsz bocsájtani. Neki, amiért leértékelt és magadnak, amiért elhitted. 

Ha egyedül nem megy, érdemes segítséget kérni.

Lehet, hogy látszólag elismerik a tudásod de mégsem értékelik.

Például a munkahelyen felelősségteljes feladatokkal látnak el, számítanak Rád, szóban elismerik a tudásod de nem fizetik meg, mert nincs rá keret, mert… bőven akad kifogás. Különösen érvényes, ha „bújtatott” pozícióról van szó. Megbeszélten alacsonyabb bérkategóriájú pozícióhoz magasabb bérkategóriájú munkakört kapsz, más elnevezéssel, fedetten. Ugyanez érvényes a vállalkozásokra. is. Elégedettek a szolgáltatással, mégsem vásárolnak.

Ezek a helyzetek a tudásod tudattalan leértékeléséről szólnak.

De csak addig értékelnek le mások, amíg nem fogadod el, hogy értékes tudás rejlik Benned mert amit kisugárzol magadból, azt tapasztalod. Mindenkiben rejlik olyan tudás, amiben kiemelkedő. Olyan képesség, amiben egyedi tud lenni.

Ha olyan helyen dolgozol amit nem szeretsz, ami nem érdekel igazán, a nem tudást erősíted magadban. Találd meg mi az a tudás, képesség amit szeretsz és változtass! Előtte viszont tedd rendbe a tudáshoz való viszonyodat.

 

Nagy Krisztina Anna

 

Vissza